החלטתם להיות הפעם אמיצים ולערוך את מסיבת יום ההולדת בעצמכם. אם אין לכם מושג מה לעשות עם הילדים, אל ייאוש, אפשר להעסיק אותם בקלות בעזרת משחקים פשוטים שחלקם גם יהיו זכורים לכם מן הילדות. כל מה שצריך לעשות הוא לקחת את המשחקים הקלאסיים שכולם מכירים ולארוז אותם מחדש בצורה שתהפוך אותם למסעירים יותר עבור הילדים. נסקור כמה משחקים ופעילויות לילדים בימי הולדת בתוך הבית ומחוצה לו.

הכנות ליצירת הפעלות ומשחקים לימי הולדת בתוך הבית
קודם כל נדגיש שכדאי ליצור חלל גדול מספיק בתוך הבית כדי לאפשר את ביצוען המוצלח של ההפעלות השונות. על מנת ליצור חלל מוצלח ככל האפשר למסיבה, הוציאו מערכות ישיבה איכותיות, ספות יקרות וטלוויזיות מן הסלון אל אחד מהחדרים האחרים בבית. כך גם תמנעו נזק לרהיטים היקרים שלכם וגם תוכלו לתכנן פעילויות שדורשות קצת יותר מרחב.
אל תשאירו מקום לאלתורים. אם להשתמש בדימוי מעולם הפיננסים, ניהול מסיבת יום הולדת מוצלחת דומה במקצת לצורה שבה מתבצע ניהול תיק השקעות מוצלח, תכנון מדוקדק ואסטרטגיה טובה יניבו תמיד פרות. משום כך צריך ליצור רשימה כתובה של כל המשחקים וההפעלות שתרצו לבצע ביום ההולדת. הרשימה צריכה לכלול את שם המשחק, את האביזרים הנלווים, במידה והם הכרחיים, וחשוב לא פחות, את משך הזמן שאתם מעריכים שתיקח ההפעלה. תכנון הזמן הוא חשוב מאוד במסיבת יום הולדת מכיוון שאתם לא רוצים לגלות שההפעלות שתכננתם קצרות מדי ויש לכם עוד שעה שלמה להעביר עם שלושים ילדים בתוך הסלון שלכם.

הכנות ליצירת הפעלות ומשחקים לימי הולדת בחיק הטבע
כפי שעוד נראה, אפשר להשתמש כמעט באותם המשחקים בבית ובחיק הטבע. היתרון הגדול בעריכת המסיבה בחוץ הוא שילדים שאינם מסוגלים להתרכז בהפעלות, ותמיד יש כמה כאלו, יכולים לשחק ולהתרוצץ בלי ממש להפריע. חשוב לבחור מקום שבו תוכלו לשמור על קשר עין טוב ככל האפשר עם כל קבוצת הילדים ולוודא שאף אחד לא מתרחק יותר מידי ממקום הפעילות הראשית. חשוב גם לבחור במקום נגיש שקל יהיה להעביר אליו את הציוד הנדרש.

המשחקים

כמובטח, נעבור למשחקים עצמם. חלקו את משתתפי המסיבה לשתי קבוצות. הקבוצות יתחרו האחת בשניה. כל משחק יעניק לכל אחת מן הקבוצות כמות קצת שונה של נקודות על מנת ליצור מתח ועניין. לחלק מהמשחקים יבחרו הקבוצות נציגים שיתחרו זה בזה, בעוד שבמשחקים אחרים יתחרו כל חברי הקבוצות. כדאי גם לרכוש פרסים שונים לחלק מהמנצחים וכמובן גם פרסי ניחומים למפסידים. יצר התחרותיות של הילדים יהפוך כעת כל משחק למרגש ומסעיר. אפשר ליצור משחק קבוצתי של ארץ עיר בעזרת לוח קרטון גדול וטושים. גם משחקים פשוטים כמו נר בבקבוק ופיצוץ בלון יהפכו למסעירים כאשר כל קבוצה תעודד את הנציג שלה שאמור לזכות עבורה בנקודות היקרות. משחק השקט ביו שתי הקבוצות יכול גם הוא לספק דקות רבות של הנאה. 
בימי הולדת המתרחשים בחיק הטבע, אפשר גם להוסיף תחרויות של משיכה בחבל, מרוץ קפיצות בתוך שק ותחרויות ריצה. ילדים אוהבים מאוד חידונים ושתי הקבוצות שתצרו יוכלו לקבל נקודות עבור תשובות נכונות לשאלות שתכינו. שלבו שאלות על סדרות טלוויזיה אהובות ונושאים אחרים שהילדים אוהבים יחד עם חידות של ידע כללי כדי ליצור חידון שכל הילדים יוכלו להשתתף בו.

מחפשים רעיונות נוספים? בקרו בדף המאמרים רעיונות לימי הולדת   .

כתיבת תגובה