בשנים האחרונות אנחנו רואים מגמה שהולכת ותופסת תאוצה של מתן כסף במקום מתנה. מה שפעם היה מקובל רק בבר-מצוות ובת-מצוות, הופך לסטנדרט בימי הולדת “רגילים” ולפני כל מסיבה מתעוררת הדילמה: כסף או מתנה? באנו לעשות סדר!

למה מתנה?

כי זה אישי, לפני הכל. רכישת מתנה מעידה על השקעת מחשבה בחוגג ובהעדפותיו, על כך שניסית לקלוע לטעמו ושחשבת מה ישמח אותו. רכישת מתנה מחייבת השקעה מיוחדת של מאמץ עבור החוגג, צריך ללכת לחנות, לבחור, לקנות, דבר שמעיד על השקעה.

מתנה יכולה הרבה פעמים לקלוע ולשמח גם בתקציב נמוך ומאפשרת גם למי שאין לו סכום נכבד לתת, להביא משהו מכובד, בלי תגית מחיר שמחוברת אליו.

ולבסוף, כי לא צריך להיות חומרניים כדי לשמח אנשים וזו הזדמנות להעביר את הערך הזה לילדים. לא הכל נמדד דרך החור של הגרוש.

למה כסף?

כי זה זמין, קל ונוח. כי למי יש כוח אחר כך ללכת ולהחליף 40 מתנות זהות בחנויות עלומות ולגלות שאין בכלל פתק החלפה. כי זה מאפשר להתארגן ולרכוש יחד מתנה אחת גדולה  שבאמת רוצים וצריכים, וזה אפילו אקולוגי. כי ככה מקובל היום והילדים ממילא מצפים ומעדיפים לקבל כסף. חלקם חוסכים למתנה ספציפית, חלקם יקנו לעצמם את מה שהם באמת רוצים. למה להתחכם?

יש דרך ביניים – גיפט כארד!

גיפט כארד מאפשר לתת סכום לשימוש בחנות או ברשת חנויות מסויימת, כך שמקבל הכרטיס יכול לרכוש מתנה על פי טעמו ורצונו ועדיין מדובר במשהו אישי יותר מאשר שטרות. נכון, עדיין צריך לחשוב באיזה חנות ישמח ילד יום-ההולדת לקנות לעצמו מתנה, לגשת לרכוש את הכרטיס ולהתאים את הגיפט-כארד להעדפות ולתחביבים של מקבל המתנה. אפשר לרכוש גיפט  כארד ברשתות אופנה, משחקים, גיימינג, טיולים ואפילו במסעדות ובבתי קפה.

 

לא משנה מה אתם בוחרים, העיקר שזה בא מהלב ומרצון לשמח.

כתיבת תגובה