מה עושים כשילד יום ההולדת לא משתף פעולה וכשהמסיבה שכולם כל כך חיכו לה הופכת לים של דמעות?

ילד עצוב

הם מתרגשים, הם סופרים את הימים לאחור ומחכים ליום ההולדת שלהם יותר מכל. אבל דווקא כשמגיע רגע האמת, ילדים רבים נרתעים, לא משתפים פעולה עם ההפעלה ומיום ההולדת נותר מפח נפש גדול לכל המעורבים בעניין. איך אפשר להבטיח שיום ההולדת יסתיים בחיוך?

כהורים, יש לנו בראש דימוי ברור מאד של איך צריכה מסיבת יום ההולדת של הילד שלנו להיראות. אנחנו מתכננים, בוחרים הפעלה שהוא יאהב, מזמינים חברים ומצפים, לפעמים אפילו לא פחות ממנו, ליום מושלם שכולו אושר. אבל אז, דווקא חתן השמחה מחליט לחרב את המסיבה.

לפעמים הוא רב עם החברים, לפעמים הוא פורץ בבכי ולפעמים הוא פשוט סתם מתעקש לא לשתף פעולה ולא מוכן לעשות את מה שמצופה ממנו.

למה זה קורה?

זה יכול לקרות מסיבות שונות. לפעמים הציפיה וההתרגשות מציפים את הילד ולמרות שהוא מאד רוצה, הוא לא מצליח לעמוד בהן.

לפעמים הילד מתבייש ותשומת הלב שמופנית אליו לא נעימה לו.

לפעמים הילד מגלה שיש פער בין הציפיות למציאות ומתאכזב. לעיתים האכזבה יכולה להיות מדבר ממש קטן, כמו צבע הנרות על העוגה, אבל לכו תסבירו פרופורציות לילד קטן שדמיין משהו מסויים וקיבל משהו אחר.

לפעמים הילד נלחץ מכמות האנשים ומהציפיות שתולים בו. אין באמת סיבה אחת.

לא משנה למה זה קורה – אתם יכולים לעזור

ראשית, עוד בשלב ההכנות, חשוב להקשיב לילד ולשתף אותו בתכניות. בחירה של מפעיל לטעמו, החלטה אם להזמין רק מספר מצומצם של חברים או מסיבה המונית, ירידה לפרטים והבנה מה באמת ישמח אותו ואיך הוא  היה רוצה לחגוג, תגדיל את הסיכוי שהחגיגה אכן תהיה מוצלחת. גם אם אתם היתם בוחרים אחרת.

חשוב לזכור שזו המסיבה של הילד ולא שלכם. תנו לילד להרגיש שכל בחירה שלו לגיטימית והוא לא מאכזב אתכם. אם הילד מאושר לצפות במפעיל כשהוא יושב על הברכיים שלכם – זה בסדר. אם הוא מעדיף לא להשתתף באופן פעיל – זה בסדר. אם הוא לא רוצה שירימו אותו על כסא, לכבות נרות, לרקוד, לשיר, להצטלם… כבר הבנתם – זה בסדר.

בסופו של דבר, אם הילד ירגיש משוחרר, הוא יהנה וזה מה שחשוב – לא שום דבר אחר.

רק בשמחות!

מחפשים הפעלה מושלמת ליום ההולדת? מצאו כאן את כל המפעילים

בחרו הפעלת יומולדת

כתיבת תגובה